Drugie miejsce w Pieszej Grze Terenowej dla drużyny z naszej szkoły

W dniu 20 września 2019 r., w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, dla szóstoklasistów dębickich szkół podstawowych przygotowana została Piesza Gra Terenowa. Jej celem było przybliżenie uczniom historii ważnych miejsc i pogłębienie wiedzy na temat naszego miasta oraz zmotywowanie ich do poznawania interesujących okolic podczas pieszych wypraw, a także krzewienie lokalnego patriotyzmu.

W Pieszej Grze Terenowej wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły podstawowe. Ich zadaniem było dotarcie do dziesięciu wybranych punktów na mapie miasta, pośród których znalazły się:

• Plac Solidarności,
  • Figurka Najświętszej Marii Panny w koszarach kawalerii na ul. Kościuszki,
  • Plac Sybiraków - Dworzec PKP,
  • Pomnik Niepodległości na Rynku,
  • Tablica Romana Banka - budynek na rogu ul. Słowackiego i ul. Rzeszowskiej,
  • Dom Kultury Śnieżka,
  • Cmentarz Wojskowy,
  • Tablica Stanisława Palucha - ul. Rzeszowska 37,
  • Plac Gryfitów,
  • Dęby Katyńskie - Plac Mikołajkowów.

Podczas gry uczestnicy zdobywali kolejne punkty oraz poszerzali swoją wiedzę o ciekawe informacje na temat wybranych miejsc. Wykorzystali ją później w quizie, który odbył się w Domu Kultury Kosmos. Nasza drużyna w potyczkach międzyszkolnych zajęła drugie miejsce, a kibicowali jej koledzy i koleżanki z klasy 6a.

Gratulujemy sukcesu!!!