Koncerty charytatywne

Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:
dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego
 /Papież Franciszek/

Anioły są takie ciche … dzielimy się swoim talentem, pomagając innym”

W dniu 13 lutego 2020 r. klasa 6a wzięła udział  w koncercie na rzecz chorego na nowotwór oka kilkumiesięcznego Ksawerego Ciebienia. Podczas artystycznej imprezy w DK Mors uczniowie obejrzeli występy artystów z II LO w Dębicy (gospodarza koncertu), akrobatów z rzeszowskiego Klubu Akrobatyki, tancerzy szkoły Soul Dance z Dębicy i szkoły tańca sportowego AKSEL z Rzeszowa, zespołu DIVERSION oraz wysłuchali mini recitalu finalistki programu „Szansy na sukces” Mai Jaszcz.

„Miłość dociera wszędzie…”

W drugim koncercie, który odbył się 20.02.2020 r. w DK Mors, uczestniczyła klasa 7a. Jego celem była zbiórka pieniędzy na rzecz 4 - letniego Gabrysia Szali, chłopca walczącego z guzem mózgu. W koncercie wystąpili m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy (gospodarze koncertu) , tancerze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance, grupy artystyczne SS Crew i Easy Bizzy, Zespół Pieśni i Tańca „Mali Igloopolanie”, „Złota Para”, uczennice ZSZ nr 1 w Dębicy prezentujące pokaz mody inspirowany latami 50-tymi. Dużo emocji dostarczył publiczności występ finalistów programu „Mam talent” - Braci Kamila i Krystiana Kłeczek, wykonujących akrobatykę na trampolinie. Gościem specjalnym wydarzenia był Konrad Pondo - aktor, model, konferansjer.

Udział w takich przedsięwzięciach uczy postaw wrażliwości i zainteresowania losem ludzi potrzebujących wsparcia oraz umiejętności dzielenia się dobrem z drugimi człowiekiem.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom, którzy wsparli inicjatywę zakupu biletów – cegiełek.