Wizyta na dworcu PKP

W dniu 23 września 2020r., korzystając z ładnej jesiennej pogody, uczniowie klasy 2b wybrali się na wycieczkę na Dworzec Główny PKP w Dębicy, celem bliższego poznania historii dworca oraz zawodów  związanych z pracą na kolei.

Na miejscu czekał na nas pan ze Służby Ochrony Kolei, który oprowadził nas po obiekcie.  Na samym początku dzieci zwiedziły perony, dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat ruchu pociągów oraz zasad bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać na terenie stacji kolejowej.  Drugoklasiści zapoznali się również z różnymi formami informacji jakie znajdują się na dworcu takimi jak rozkłady jazdy, znaki informacyjne, tablice świetlne, semafory, megafony, czy multimedialna makieta dworca. Szczególną uwagę zwróciliśmy na udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.  Niektórzy uczniowie wykazali się bogatą wiedzą na temat pociągów oraz pracy na kolei. Podczas spaceru zatrzymaliśmy się na Placu Gryfitów oraz na Placu Solidarności, aby poznać  te ważne  miejsca naszego miasta.