PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniach 15 i 16 października w poczet czytelników zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych, którzy wzięli udział
w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach bibliotecznych.   Celem tego spotkania była promocja czytelnictwa oraz biblioteki szkolnej.

Podczas zajęć pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki, budową książki oraz zasadami  postępowania z nią. Uczniowie wykazali się bogatą wiedzą dotyczącą  procesu tworzenia książki oraz zaskoczyli znajomością fachowego słownictwa. Spotkanie było również okazją do przypomnienia sobie znanych wierszyków oraz bohaterów z dziecięcej literatury. Wszyscy chętnie brali udział w zabawach czytelniczych: odgadywali baśniowe zagadki, rozwiązywali czytelnicze quizy, układali obrazkowe rozsypywanki. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek.