ŚWIETLICZAKI UCZCIŁY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Ojczyzna to kraj dzieciństwa
miejsce urodzenia
to jest ta mała najbliższa
ojczyzna…”

/Tadeusz Różewicz/

W ostatni dzień pobytu w szkole, nasze Świetliczaki postanowiły uczcić Święto Niepodległości. Wprawdzie przypada ono dopiero 11 listopada, ale wtedy nie spotkamy się już razem w szkole, więc w piątek wszyscy na baczność stanęliśmy do odśpiewania hymnu państwowego. Była to okazja do przypomnienia tak ważnego momentu w dziejach naszej ojczyzny.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia, przygotowanej w formie prezentacji Genial.ly. Znajdziecie tam, oprócz fotorelacji, również krótki film animowany o naszych symbolach narodowych, przygotowany przez IPNtv Kraków, w którym są odpowiedzi na pytania:

Jak wygląda godło Polski?

Co symbolizują czerwień i biel?

Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią?

W prezentacji, po kliknięciu w flagę, otworzy się muzyczna niespodzianka z piosenkami i pieśniami patriotycznymi. A gdybyście się nudzili, dodatkowym bonusem dla Was jest filmik z pracami plastycznymi „Barwy narodowe”.

Kochane Świetliczaki! Mamy nadzieję, że przygotowany materiał pomoże Wam kreatywnie i miło spędzić Święto Niepodległości.

Kierownik i Wychowawcy świetlicy.