ANDRZEJKI ONLINE

Andrzejki zbliżają się do nas wielkimi krokami, bo to już wieczorem 29 listopada pora rozpocząć tradycyjne świętowanie. Jak zapewne wiecie, obchodzimy je w wigilię dnia św. Andrzeja - jednego z dwunastu apostołów, a także patrona Szkocji, Grecji oraz Rosji. Ten wieczór wróżb, którego tradycja w Polsce sięga XVI w., to jedna z ostatnich okazji do zabawy przed nastaniem okresu adwentu, czyli czasu oczekiwania na przyjście na świat Pana Jezusa.

Andrzejki od dawien dawna kojarzą się z magicznym klimatem i oczywiście z wróżbami. Traktujemy je z przymrużeniem oka, ale bez nich nie byłoby przecież dobrej zabawy. W tym roku, ze względu na pewne ograniczenia, musimy ten czas spędzić bezpiecznie i przestrzegać  obowiązujących nas obostrzeń.

Zespół świetlicy szkolnej przygotował dla Was „Andrzejki online”. Zapraszamy do zabawy z naszą prezentacją Genial.ly. Znajdziecie tam propozycje, jak wesoło i twórczo można spędzić ten wieczór, poznacie dokładnie historię tego święta, a wszystko w dyskotekowych klimatach. Mamy nadzieję, że będzie to inspiracją do zabawy w rodzinnym gronie.

A wszystkim solenizantom - Andrzejom, tym dużym i tym mniejszym, składamy najserdeczniejsze życzenia imieninoweUśmiech