Uczniowie w roli twórców minispektaklów teatralnych

Od początku roku szkolnego 2020/2021 niektórzy uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczyć w zajęciach rozwijających zainteresowania z zakresu edukacji teatralnej.  Mają one na celu wprowadzić dorastających nastolatków w świat sztuki, a przez to rozwijać ich umiejętności literackie, uczyć krytycznego myślenia, kształtować koncentrację uwagi, doskonalić kompetencje społeczne, rozwijać kreatywność, a przede wszystkim przygotować do innej formy rozrywki.

W I semestrze stacjonarne zajęcia z zakresu edukacji teatralnej pozwoliły na poznanie historii i działalności teatrów najbliższej okolicy. Uczniowie odbyli wirtualne wycieczki po teatrach w Rzeszowie, w Tarnowie, w Krakowie i z wielkim zainteresowaniem poznawali sylwetki Wandy Siemaszkowej i Ludwika Solskiego - artystów, którzy wydatnie przyczynili się do funkcjonowania lokalnych teatrów.

Zdalne zajęcia z zakresu edukacji teatralnej poświęcone były historii powstania teatru starożytnego, teatru cieni i teatru lalkowego. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystywali podczas wykonywania zadań domowych, będących próbami tworzenia spektaklów domowego teatru cieni oraz wcielania się w rolę aktora lalkarza.  Warto zauważyć, że wielu uczniów wykazało się kreatywnością podczas tworzenia swoich pierwszych minispektaklów teatralnych.

Zapraszamy do obejrzenia niektórych z nich.