Cztery żywioły – warto znać ich potęgę

Woda, powietrze, ogień i ziemia to cztery żywioły. Życie na naszej planecie nie byłoby możliwe bez tych elementów natury.

W ramach edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy II ,,a” rozmawiali o znaczeniu czterech żywiołów dla człowieka. Celem zajęć było uświadomienie drugoklasistom tego, w jaki sposób żywioły sprzyjają człowiekowi, jakie zagrożenia niosą ze sobą oraz w jaki sposób człowiek wykorzystuje właściwości wody, ognia, powietrza i ziemi.

Uczniowie klasy II naszej szkoły już wiedzą, że żywioły te mają wielką siłę i czasami powodują ogromne zniszczenia, które nazywamy klęskami żywiołowymi. Oprócz zdobytej wiedzy drugoklasiści wykonali także  piękne prace, pokazujące siłę żywiołów i walkę z nimi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych zajęć.