Uśmiechaj się, parskaj i cmokaj - radzą logopedzi

Dnia 6 marca obchodzone jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej święto zwane Europejskim Dniem Logopedy.

Ma ono na celu uświadomienie rodzicom dzieci, mającym problem z mówieniem, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty. To także czas na lepsze poznanie tego zawodu i metod pracy z osobami o różnych problemach logopedycznych. W związku z tym, w dniu 5 marca zostały przeprowadzone profilaktyczne zajęcia logopedyczne w klasach I-III, które wspierają prowadzoną terapię logopedyczną oraz zapobiegają występowaniu problemów logopedycznych u dzieci. Uczniowie brali czynny udział w ćwiczeniach buzi i języka, ćwiczeniach dźwiękonaśladowczych. Nie zabrakło wspólnych zabaw, bajek logopedycznych oraz ćwiczeń artykulacyjnych i oddechowych, jak również humorystycznych tekstów - wierszyków i łamańców językowych.