KLASA 5A DOŁĄCZYŁA DO AKCJI NAKRĘTKOWEJ

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”. /Flora Edwards/

Tym razem wyzwanie Samorządu Uczniowskiego podjęła klasa 5a. Mimo trwającego zdalnego nauczania zorganizowali klasową zbiórkę nakrętek i stawili się z samego rana przed szkolnym budynkiem. To kolejna klasa, która chce pomagać.

Zebrane nakrętki powędrowały do malutkiej Mai Świątek z Nagawczyny. Dziewczynka choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną zwaną Klątwą Ondyny. Gdy zasypia, bawi się lub słucha bajki, przestaje oddychać, dlatego jej mama musi być przy niej cały czas. Niestety ta choroba jest nieuleczalna. W Polsce cierpi na nią tylko 20 osób. Dzięki otrzymanej pomocy rodzice dziewczynki będą mogli kupić stymulator przepony. Zebrane pieniądze pomogą też w leczeniu i rehabilitacji Mai.

Bardzo dziękujemy Klasie 5A, a szczególne słowa podziękowań kierujemy w stronę ich Rodziców.