KLASOWY KONKURS NA WIELKANOCNĄ PISANKĘ

Nierozerwalnym symbolem Świąt Wielkanocnych jest pisanka, czyli zwyczajowa nazwa jajka wielkanocnego, zdobionego różnymi technikami. Symbolizuje rodzącą się do życia przyrodę, a w chrześcijaństwie dodatkowo nadzieję, wynikającą z wiary w zmartwychwstanie Chrystusa. Wierzono również, że ozdobione jaja miały w sobie tajemniczą moc. Pisanki to także nasze dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości.

Kultywując tę piękną tradycję, klasa 1b przygotowała konkursowe pisanki. Klasowa impreza przypadła do gustu pierwszoklasistom i z ochotą zabrali się do pracy. Na konkurs wpłynęło osiemnaście pięknych wielkanocnych jaj, wykonanych różnorodnymi technikami. Komisja konkursowa zachwyciła się pomysłowością dzieci i stanęła przed podjęciem trudnej decyzji. Podczas oceniania prac jury wzięło pod uwagę:  ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność i pomysłowość prac, wkład pracy, walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, zastosowane dodatki) oraz estetykę wykonania. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, nagrody i pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone w późniejszym terminie.

Wyniki konkursu:
– Aleksandra Szmyd