WYCIECZKA DO „SIEDLISKA JANCZAR”

W piątek 11 czerwca 2021 r. uczniowie klas 2a, 2b i 3a wybrali  się na wycieczkę do „Siedliska Janczar” w Pstrągowej. Tę samą trasę wycieczki wybrali także  uczniowie klas 1a i 1b, którzy w dniu 17 czerwca 2021 r.  również  odwiedzili  to miejsce. Słoneczna pogoda pozwoliła wszystkim na aktywne spędzenie dnia – atrakcji było co niemiara.

Pobyt uczniów w Siedlisku rozpoczął się od warsztatów edukacyjnych „Od ziarna do chleba”, podczas których mogli także sami przygotować tradycyjne ciasto chlebowe. Upieczone chlebki zabrali do domu, aby móc pochwalić się swoim rodzicom. Wszyscy zgodnie podkreślali, że wypieki były naprawdę smaczne!

Po warsztatach czekała na uczniów przejażdżka bryczką i podziwianie pobliskich łąk i lasów. Niesamowite emocje sprawiła wszystkim uczestnikom wycieczka - indywidualna przejażdżka konna. Resztę wolnego czasu spędzili na placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej. Po intensywnych harcach na świeżym powietrzu, z wielkim apetytem zjedli grillowane kiełbaski.

Zmęczeni, ale w cudownych humorach, wrócili do swoich domów. Jeśli jesteście ciekawi, co się działo na tej  wyprawie uczniów naszej szkoły, to zapraszamy do obejrzenia prezentacji.