„Leśna szkoła z klimatem”

W dniu 17 czerwca 2021 r.  uczniowie klas VIb i VIIa uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Nadleśnictwo Tuszyma. W sali konferencyjno-edukacyjnej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa,  uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji Pana Artura Święcha.

Wiadomości przekazane przez Nadleśniczego wzbogaciły zasób wiedzy uczestników na temat lasów i ich funkcji oraz ochrony przyrody. Kolejnym etapem zajęć było zapoznanie się z wystawami, interaktywną salą poświęconą leśnikom, którzy przyczynili się do wykradzenia tajemnicy broni V-2, salą z przeszklonym ulem, w którym można obserwować życie pszczelej rodziny. Ten punkt programu wywołał wiele emocji wśród uczestników wycieczki. Niektórzy z nich przyznawali, że po raz pierwszy mogli przyglądać się życiu pszczół w ulu i poznawać ich zwyczaje. Po bardzo ciekawych zajęciach w Nadleśnictwie Tuszyma uczniowie wraz z opiekunami udali się do  Leśnictwa Szkółkarskiego w Przecławiu. Tam odbyła się kolejna część zajęć edukacyjnych. Uczniowie poznali warstwy lasu,  jego mieszkańców oraz zasady zachowania się w lesie. Nadleśniczy opowiedział o pracy szkółki leśnej i celu, w jakim prowadzi się nasadzenia. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się  z gatunkami drzew, które występowały na  zwiedzanym terenie. Po zajęciach edukacyjnych przyszedł czas na integrację zespołów klasowych.  Każdy z apetytem zajadał się kiełbaskami z grilla. Chwila wypoczynku to także gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wsłuchanie się w odgłosy lasu koiło zmysły i umożliwiało bezpośredni kontakt z przyrodą.

Podczas wycieczki dopisywała uczestnikom piękna pogoda oraz wyśmienite humory, co zostało uwiecznione na poniższych fotografiach.