WIZYTA STRAŻAKÓW

W czerwcu, na szkolnym boisku gościliśmy funkcjonariuszy Powiatowej  Straży Pożarnej w Dębicy, którzy podjechali do nas swoim wozem strażackim.

Goście w ciekawy sposób przybliżyli uczniom specyfikę pracy strażaka, jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, klęsk żywiołowych i innych niebezpiecznych akcji. Strażacy zapoznali uczestników spotkania z sytuacjami, w których należy powiadomić straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Szczególną atrakcją była możliwość wejścia do auta oraz mini zawody w laniu wody wężem strażackim. Dla klas pierwszych była to również okazja do podsumowania lektury „Jak Wojtek został strażakiem” autorstwa Czesława Janczarskiego.

Wizyta strażaków poszerzyła i utrwaliła wiedzę uczniów w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.

Bardzo dziękujemy naszym gościom z PSP Dębica!