WITAJ SZKOŁO!

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie - uroczystą akademią, przygotowaną przez klasy 2b i 7a. Mamy nadzieję, że będzie to rok, w którym bez przeszkód będziemy razem uczyć się i pracować, realizując wszystkie ambitne zamierzenia i pomysły. Inaugurując nowy rok szkolny, kierujemy się dewizą, „że człowiek wykształcony ma zawsze w sobie bogactwo”.

Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, kwitnących wrzosów, dojrzewających kasztanów i spotkań z przyjaciółmi ze szkolnej ławy po wakacyjnej rozłące. Jednak nie możemy zatrzeć w pamięci 1 września 1939 roku, kiedy to rozpoczęła się II wojna światowa. Ta okrutna wojna pochłonęła miliony istnień ludzkich, nie oszczędzając dzieci i młodzieży. Radość tych, którzy przeżyli była wielka. Towarzyszyły jej jednak ból i łzy po poległych, zmarłych i zamordowanych oraz obawa o zaginionych. Pamiętajmy o ofiarach poniesionych przez nasz kraj podczas tej najkrwawszej z wojen.

Z dniem 1 września, serdecznie witamy w murach naszej szkoły pierwszoklasistów oraz uczniów, którzy dołączyli do starszych klas. Wszystkim życzymy samych piątek oraz sukcesów w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz medali w zawodach sportowych. Szczególne życzenia kierujemy do uczniów klas ósmych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu, aby uzyskane wyniki pozwoliły im kontynuować naukę w wymarzonych szkołach średnich. Powodzenia w nowym roku szkolnym!