DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek
 okazywany stanowi nauczycielskiemu”

/Eliza Orzeszkowa/

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej społeczność naszej szkoły spotkała się na akademii, której scenariusz przygotowali  uczniowie klas: 2B i 4A. Prowadzący uroczystość przypomnieli historię utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszą w Europie państwową władzą oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a zatwierdzoną  14 października 1773 roku przez Sejm Rzeczpospolitej. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym.

Podczas imprezy padło wiele ciepłych słów i życzeń skierowanych do wszystkich pracowników szkoły. A że zawsze podkreślali oni, a szczególnie w ostatnim czasie, jak ważne jest dbanie o zdrowie, więc w tym wyjątkowym dniu to my zatroszczyliśmy się o ich zdrowie i zamiast bukietu kwiatów wręczyliśmy bukiet witamin w rumianym jabłku.
Samorząd Uczniowski także dołączył się do życzeń i oprócz serdeczności obdarował wszystkich Pracowników „Czwórki” pysznymi babeczkami.

Drodzy Nauczyciele!
Doceniamy Wasze zrozumienie i wymagania, które nam stawiacie, bo wiemy, że w ten sposób wspólnie budujemy fundament naszego dalszego życia. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność za przekazywaną wiedzę, za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Dziękujemy za wszystko, co jest jeszcze dla nas tajemnicą i za to, co zdołaliśmy już dzięki Wam odkryć i poznać. Składamy Wam, Drodzy Nauczyciele, wiele serdecznych życzeń: sukcesów w pracy i powodzenia w życiu osobistym.