UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY ZOSTAŁ STYPENDYSTĄ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.
Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz. Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować.”

(S. Żeromski)

20 października 2021 r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie 109 młodych ludzi z terenu Podkarpacia otrzymało z rąk marszałka województwa Władysława Ortyla stypendia przyznane jako dowód uznania dla ich osiągnięć naukowych i artystycznych. W gronie nagrodzonych znalazł się  uczeń klasy 8a naszej szkoły - Filip Turek, który w roku szkolnym 2020/2021  uczestniczył w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty  i trzykrotnie uzyskał tytuł laureata (historia, informatyka, Podkarpacki Baltie). Program „ Nie zagubić talentu” istnieje od 2008 roku. W jego ramach zarząd województwa przyznaje utalentowanej młodzieży stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne, stypendia za osiągnięcia naukowe oraz nagrody pieniężne. Wsparcie trafia do uczniów i absolwentów podkarpackich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Filipowi gratulujemy stypendium naukowego i życzymy dalszych sukcesów.