POMAGAMY KUBIE

Nasi wolontariusze wraz z Samorządem Uczniowskim nawiązali współpracę ze Szkolnym Kołem Wolontariatu „HELPIKI” ze Szkoły Podstawowej nr 11 w niesieniu pomocy uczniowi tej szkoły – Kubie Szymaszkowi.

Kuba jest uczniem klasy 8a i cierpi na zespół Holta-Orama. Urodził się z niedorozwojem kończyn górnych i dziurą w sercu. Chłopiec odbył wizytę w Europejskim Instytucie Doktora Paleya w Warszawie, a jej efektem jest plan serii czterech kosztownych operacji obu rąk. Dwie pierwsze operacje to koszt ponad pół miliona złotych. Ze względu na ciężką sytuację rodzinną, Kuba w walce o zdrowie musi polegać na wsparciu ludzi dobrego serca. Dlatego w lipcu 2021 roku trafił pod opiekę Fundacji Gorąca Cegła, której celem jest pomoc chłopcu w lepszym starcie w dorosłe życie.

Pierwszym etapem naszej pomocy było zorganizowanie szkolnej kwesty, dzięki której udało się nam zebrać 520 złotych. Pomóżmy wspólnie pozyskać chociaż część kwoty z morza potrzeb rodziny Kuby. Dzięki pomocy przy sfinansowaniu planowanych operacji, umożliwimy naszemu koledze powrót do pełnej sprawności i samodzielności, a także realizację jego sportowych marzeń.

Można również wesprzeć bezpośrednio Jakuba dokonując wpłaty na konto Stowarzyszenia „Wspólnie Skuteczniej”:

nr konta PBS: 45 8642 1139 2013 3937 2569 0001 z dopiskiem „Kuba Szymaszek”.

Dziękujemy!