NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - PROJEKT KLASY 1A

Pierwszoklasiści z radością przystąpili do realizacji swojego projektu „Kocie opowieści”, bowiem wszyscy uwielbiają koty, kotki i kociaki. Uśmiech

Na zajęciach z edukacji czytelniczo-medialnej uczniowie zapoznali się z różnorodnymi wydawnictwami, z biblioteki szkolnej, na kocie tematy. Wśród książek znalazły się albumy, poradniki, wiersze, bajki i opowieści o naszych puchatych ulubieńcach. Wszyscy z zainteresowaniem przeglądali książeczki i dzielili się własnymi opowieściami o kotkach. Była to również okazja do przeczytania wybranych fragmentów książek. Oczywiście nie mogliśmy pominąć filmowych kocich bohaterów. Wspólnie posłuchaliśmy piosenek o kotkach i obejrzeliśmy kocią bajkę. Podczas zajęć uczniowie doskonale się bawili, ale również zdobywali wiedzę. Podsumowaniem projektu były piękne, własnoręcznie wykonane na zajęciach z edukacji plastycznej, kocie figurki.