PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką.
/Aleksander Puszkin/

Pod koniec października, dla pierwszych klas nadszedł kolejny ważny dzień - wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości była promocja czytelnictwa oraz księgozbioru biblioteki szkolnej.

Podczas zajęć pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki, budową książki oraz zasadami  postępowania z nią. Spotkanie było również okazją do przypomnienia sobie znanych utworów oraz bohaterów. Wszyscy chętnie wzięli udział w zabawach czytelniczych i odgadywali rozmaite bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość literatury dziecięcej. Po bibliotecznych potyczkach przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym zapewniali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika:

„My uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy

I wskazówek i rad książek

Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika

Traktować z wielką powagą!

PRZYRZEKAMY”.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali drobne podarunki, które przygotował dla nich Samorząd Uczniowski. Wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Impreza czytelnicza zorganizowana została w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.