Samorząd Uczniowski oraz klasa 3A promują czytelnictwo

Książki to najlepsi Twoi przyjaciele.
Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.
/Jan Rak/

Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest czytanie dzieciom, dlatego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i klasy 3A postanowili zareklamować ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom” w Przedszkolu Miejskim nr 7 w Dębicy.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa i wartościowej literatury dziecięcej, kształcenie nawyków czytelniczych od najmłodszych lat, rozbudzanie wyobraźni, wyrabianie w dziecku postawy czytelniczej i zachęcenie dorosłych do głośnego i systematycznego czytania dzieciom. Ponadto jest udowodnione, że czytanie wspomaga rozwój intelektualny, psychiczny i społeczny dziecka, zaspokaja potrzeby emocjonalne malucha, a przy tym przynosi mu radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

Przed odwiedzeniem przedszkola uczniowie wybrali książki w szkolnej bibliotece i przygotowali się do głośnej lektury podczas spotkania z małymi czytelnikami. Czytanie sprawiło wszystkim wiele radości. Mali odbiorcy byli zachwyceni, że lektorami byli ich starsi koledzy, w dodatku przebrani w śmieszne stroje Uśmiech. Przedszkolaki słuchały z dużym zainteresowaniem i reagowały żywiołowo na czytane teksty. Duże emocje i gromkie brawa wywołała prezentacja projektu klasy 3A „Na straganie”.

Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze, a  miłe przyjęcie, uśmiech oraz zadowolenie dzieci było najlepszym podziękowaniem dla czytających. Również uczniowie pozytywnie ocenili akcję czytelniczą  i obiecali ją kontynuować.

Współpraca z Przedszkolem jest częścią realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.