WARSZTATY KULINARNE TRZECIOKLASISTÓW

Klasy 3a i 3b wybrały się na warsztaty kulinarne do pizzerii Pappas Pizza & Cafe Dębica. Uczniowie, na początku wizyty w lokalu, zapoznali się z zawodem kucharza i pizzermana.

Na stanowiskach pracy czekały na nich wcześniej przygotowane kulki ciasta oraz przeróżne składniki, z których każdy uczestnik zajęć mógł skomponować swoją wyjątkową pizzę.  Po krótkim instruktażu wszyscy zabrali się do robienia swoich własnych wypieków. W wielkim skupieniu formowali ciasto, smarowali je sosem, posypywali serem i układali dodatki według własnego pomysłu. Dzieci doskonale odnalazły się w roli pizzermanów, a wykonanie włoskich specjałów było ogromną frajdą. Przygotowane pizze wyglądały pysznie i kolorowo.

Następnie młodzi adepci sztuki kulinarnej ze smakiem zjedli własne wyroby, wypieczone w piecu przez pracownika pizzerii. Warsztaty poza walorami edukacyjnymi, były ogromną przyjemnością i służyły integracji uczniów. Była to bardzo smakowita lekcja poza murami szkołyUśmiech