„CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI”. MODUŁ I „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE” - PROJEKT KLASY 2B

Pracę nad projektem rozpoczęliśmy od wysłuchania opowiadania „Rozchmurzone opowiadanie na powitanie” i udzielenia odpowiedzi na pytania do tekstu.

Jako lekturę wybraliśmy książkę Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Opowieść ta bardzo spodobała się dzieciom, które ochoczo zabrały się do realizacji zadań. Na początku sprawdziliśmy swoją wiedzę rozwiązując quiz, a następnie przystąpiliśmy do uzupełniania lekturników. Uczniowie zaprojektowali własne strony tytułowe (pokolorowali okładki według własnych pomysłów) oraz wypełnili część lekturnika związaną z naszą pierwszą lekturą.

Naszym kolejnym zadaniem było wykonanie zakładek do książek, nawiązujących do przeczytanej lektury.Dzieci wykazały się ciekawymi pomysłami i niezwykłą kreatywnością. Następnie w 4-6 osobowych grupach zaprojektowaliśmy tematyczną grę planszową, w którą później razem zagraliśmy. W listopadzie zorganizowaliśmy Dzień Postaci z Bajek, w którym udział wzięli uczniowie z innych klas edukacji wczesnoszkolnej.

Ostatnim zadaniem było zapoznanie się z interaktywną mapą Miasta Zawodów. Po zakończeniu eksploracji interaktywnej mapy dzieci w niewielkich grupach narysowały własne Miasta Zawodów. Dzięki niej poznaliśmy zawody związane z pracą na kolei, takie jak między innymi zawiadowca, konduktor, czy maszynista. Poznaliśmy specyfikę tych zawodów oraz przykładową ścieżkę kariery, a tym samym istotne wymagania i umiejętności pozwalające podjąć pracę na kolei.

Wychowawca klasy 2B