KLASA 2A PROMUJE CZYTELNICTWO

Czytanie dzieciom … to najlepsza
inwestycja w ich przyszłość.
/Jim Trelease/

Tuż przed feriami, klasa 2a wraz z wychowawczynią odwiedziła Przedszkole Miejskie nr 9 w Dębicy. Celem spotkania była między innymi promocja czytelnictwa.

W klimacie walentynkowym, drugoklasiści zaprezentowali swoim młodszym kolegom edukacyjną opowieść o emocjach czyli „Bajkę o smutnym mieście” , realizując przy tym założenia programu „Cała Polska czyta dzieciom”. Na szczęście bajka miała optymistyczne zakończenie i nikomu nie popsuła humoru. Przedszkolaki wysłuchały z zainteresowaniem tekstu i rozpoczęła się, jak przystało na walentynki, dyskusja o emocjach. Za prawidłowo rozwiązane zagadki do tekstu były symboliczne nagrody – notesiki. Młodsi koledzy podziwiali doskonałą technikę czytania i otrzymali szereg rad od uczniów, jak szybko można nauczyć się samodzielnie czytać i jak ta umiejętność ułatwia życie. Dodatkową niespodzianką były walentynkowe malowanki oraz lizaki w kształcie serca. Było to bardzo sympatyczne i pouczające spotkanie. Wszyscy doskonale się bawili i w radosnych nastrojach powrócili do swoich obowiązków.

Współpraca z Przedszkolem Miejskim nr 9 jest częścią realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.