Czytelnicza podróż klasy 1a

Klasa 1a wzięła udział w kolejnych warsztatach czytelniczych. Tym razem tematem przewodnim były podróże. A kto może być ekspertem od egzotycznych eskapad – oczywiście Nela Mała Reporterka.

Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z serią książek National Geographic o małej podróżniczce, które zostały zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzieci były zachwycone nowymi książkami i z dużym zainteresowaniem przeglądali pachnące nowością egzemplarze, podziwiając ich szatę graficzną. Była to okazja do dyskusji na temat podróży, czyhających na turystów niebezpieczeństw, czy też sztuki pakowania plecaka. Ale przede wszystkim zostały poruszone kwestie poszanowania i ochrony środowiska naturalnego.

Na zajęciach pierwszoklasiści rozwiązywali również zagadki przyrodnicze i wykazali się przy tym bogatą wiedzą dotyczącą znajomości gatunków zwierząt oraz egzotycznych miejsc na świecie. Uczniowie chętnie podzielili się także wspomnieniami ze swoich wakacyjnych wypraw. Tym razem była to tylko czytelnicza podróż z książką, ale któż to wie – może kiedyś odwiedzimy te niezwykłe miejsca.