Konkursy dla upamiętnienia Patrona Roku 2022 - Władysława Strumskiego

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprasza do udziału w konkursach dotyczących twórczości i życia wybitnego dębiczanina - Władysława Strumskiego.

Konkursy, zorganizowane w ramach obchodów Roku Władysława Strumskiego, ustanowionego przez Radę Miejską Dębicy, mają służyć podtrzymaniu pamięci oraz rozbudzaniu zainteresowania postacią założyciela Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej. Ponadto mają przyczynić się do popularyzacji wiedzy o „Brutusie”, skłonić do zapoznania się z jego piśmiennictwem i upamiętnić wizerunek Strumskiego jako zasłużonego dla historii miasta oraz regionu. Konkursy zostały objęte honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, Oddział w Rzeszowie.

Ogłoszono:

• konkurs na recenzję książki Władysława Strumskiego, który adresowany jest do dorosłych miłośników twórczości
  • konkurs plastyczny na komiks na podstawie książek i opowiadań Władysława Strumskiego dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych
  • konkurs plastyczny na projekt okładki książki Władysława Strumskiego dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria –uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej
    II kategoria –uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminami konkursów zamieszczonymi poniżej:

regulamin konkursu na rezenzję książki
    regulamin konkursu plastycznego na komiks
    regulamin konkursu plastycznego na okładkę książki

Termin składania prac: 31 maja 2022 r.

Prace można dostarczać osobiście do siedzibie MiPBP w Dębicy ul. Akademickiej 10 lub przesłać na adres mailowy: kontakt@mbpdebica.eu w tytule wpisując odpowiednią, określoną regulaminem frazę.

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursach do zapoznania się z naszym zbiorem publikacji Władysława Strumskiego.