Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie." – George Santayana

Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać.” – te słowa witają wszystkich gości Muzeum Powstania Warszawskiego. 69 lat temu w sowieckim więzieniu zmarł  ich autor - Jan Stanisław Jankowski, Delegat Rządu na Kraj. Miesiąc kwiecień nazwany - Miesiącem Pamięci Narodowej - jest okazją do przypomnienia znaczących wydarzeń w historii naszego narodu, a także oddania hołdu bohaterom i ofiarom tragedii, którzy zwyciężali i ginęli za wolność i niepodległość Polski.

Przez cały rok szkolny w naszej placówce realizowane były rożne projekty o tematyce historycznej. Jednym z nich było czynne włączenie się do ogólnopolskiej akcji BohaterOn.

BohaterON –włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie  i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Na lekcjach historii uczniowie poznawali tło historyczne wydarzeń z 1944 roku, a także dramaty i emocje osób żyjących w czasach II wojny światowej. Zajęcia były promocją patriotycznych postaw i tożsamości narodowej oraz hołdem złożony wszystkim tym, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Uczniowie, którzy brali udział w projekcie podkreślali, że to niezwykłe spotkanie z historią uświadomiło im jaką cenną wartością  jest pokój, wolność i solidarność.