Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 12 kwietnia 2022 r., w Szkole Podstawowej nr 6, odbyły się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, w którym niejedno pytanie mogło zaskoczyć.

Naszą szkołę reprezentowali: Julian Wiktor z klasy 3a, Wojciech Wyszyński z klasy 4a oraz Natalia Wlezień, Filip Turek, Jakub Pazdan z klasy 8a. Uczestnicy konkursu postawili wysoko poprzeczkę i wykazali się niezwykłą znajomością tematu. O tym, że gra była zacięta najlepiej świadczy finał, w którym konieczne było przeprowadzenie dogrywki.

Po podsumowaniu wyników Filip uplasował się na III miejscu, tak samo jak Julian w swojej kategorii wiekowej. Finalistką miejskiego etapu została Natalia i zmierzyła się z pozostałymi finalistami w etapie powiatowym.