Audycją radiową uczciliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 29 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wysłuchali audycji radiowej z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Przygotowała ją klasa 6a pod opieką nauczycieli.

Wszyscy przypominieli sobie to ważne wydarzenie zapisane na kartach naszej historii po to, by  uświadomić sobie, że to właśnie z niej człowiek czerpie siłę i mądrość oraz  wartości, które pozwalały Naszym Rodakom przetrwać czasy rozbiorów i trudny wiek dwudziesty. Audycja przybliżyła nie tylko dramatyczne okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ale także podkreśliła Jej znaczenie dla Polski i Polaków.
W radosny nastrój świętowania wprowadziły wszystkich znane utwory muzyczne takie, jak: "Witaj Majowa Jutrzenko", "Polonez Trzeciego Maja", "Polonez Ogińskiego" oraz recytowane utwory liryczne.
Na zakończenie uroczystego spotkania głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękował za przygotowaną audycję oraz zaprosił Wszystkich do udziału w powiatowych uroczystościach.