22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

Dzień ten obchodzony jest w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej, inspirowania do życia w zgodzie z naturą, a także uświadamiania ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu.  Obchody tego święta są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Każdego roku, uroczystości skoncentrowane są wokół innej tematyki, a w tym roku odbywały się pod hasłem: "Inwestujmy w naszą planetę".

Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie. Uczniowie naszej szkoły również postanowili uczcić  Dzień Ziemi. Z tej okazji starszoklasiści przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące konieczności ochrony środowiska i działań, jakie na co dzień możemy podjąć na rzecz jej ratowania. Przeprowadzone zostały również zajęcia o tematyce proekologicznej.

Oczywiście nie mogło zabraknąć konkretnych działań – poszczególne klasy wzięły udział w akcji sprzątania świata. Wszyscy wyruszyli na porządkowanie terenu szkoły oraz okolicznych ulic. Uczniowie z zapałem przystąpili to wiosennych prac ogrodowych. Wyplewili szkolne rabatki i klomby oraz zasadzili nowe kwiaty i drzewka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Światowego Dnia Ziemi i efektów naszej pracy.