TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Obchody Tygodnia Bibliotek przebiegają co roku w terminie od 8 do 15 maja, tym razem pod hasłem: „Biblioteka - świat w jednym miejscu”. Mają one na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

I tak uczniowie klasy 1b, z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek,  odwiedzili szkolną bibliotekę i w czasie sympatycznego spotkania złożyli życzenia pani bibliotekarce i wręczyli własnoręcznie wykonane kartki. Natomiast klasa 3b wzięła udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których zastanawiała się wspólnie nad korzyściami płynącymi z czytania książek. Dzieci także odwiedziły bibliotekę, aby wypożyczyć zareklamowane podczas zajęć książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Podczas Tygodnia Bibliotek podsumowano również szkolny konkurs czytelniczo – plastyczny na plakat promujący czytelnictwo, książkę i bibliotekę. Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce - Andres Moreno Dzięgiel
II miejsce – Maja Kędziora
III miejsce – Kamila Galik
wyróżnienia: Milena Kurzawa, Hubert Jurek, Franciszek Podobiński.