„Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”. Moduł II „Naukowy zawrót głowy” - projekt klasy 2A

Uczniowie klasy 2a  SP nr 4 w Dębicy meldują, że zrealizowali II moduł projektu pod hasłem "Naukowy zawrót głowy". Praca nad zadaniami z modułu drugiego dostarczyła nam wielu wrażeń i mnóstwo radości. Wybraliśmy lekturę  pt. "Dzieci z  Bullerbyn" Astrid Lindgren.

W ramach realizacji modułu uzupełniliśmy lekturniki. Z wielką ochotą uczniowie  popuścili wodze fantazji wcielając się w rolę pisarza i ilustratora komiksów, stanowiących dalszą część przygód bohaterów lektury. Następnie stworzyliśmy makiety domów i zagrody bohaterów książki. Zorganizowaliśmy własny seans filmowy, podczas którego obejrzeliśmy film pt." Dzieci z Bullerbyn". Nasz zachwyt wzbudził fakt posiadania dużej ilości zwierząt, jak również sposób porozumiewania się przez dzieci poprzez telefony sznurkowe. Zapoznaliśmy się  również z interaktywna mapą Miasta Zawodów, poznaliśmy bliżej zawody ilustratora i fotografa.