SPOTKANIE Z POLICJANTEM

21 czerwca 2022 r. przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Dębicy odwiedził najmłodszych uczniów naszej szkoły. Spotkanie miało charakter prewencyjno-edukacyjny w ramach akcji ”Bezpieczne Wakacje”.

Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o zbliżających się wakacjach, a tym samym o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego w miejscu zamieszkania i poza nim oraz przypominał zasady bezpiecznego poruszaniu się po drogach pieszo i na rowerze. Pan policjant zwrócił szczególną uwagę na to, jak prawidłowo korzystać z drogi i co należy zrobić, aby bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych. Demonstrował także, w jaki sposób nosić elementy odblaskowe, aby być widocznym na drodze po zmroku. Dzieci otrzymały również wskazówki, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia oraz jak należy prowadzić rozmowę, dzwoniąc na numer alarmowy. Nasz gość podkreślił, że trzeba zachować dużą ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami i nie wolno przyjmować od nich żadnych upominków, a o wszystkich niepokojących sytuacjach należy zawsze bezzwłocznie powiadomić rodziców. Wspomniał też, że podczas nieobecności dorosłych w domu nie należy nikomu obcemu otwierać drzwi. Po zakończeniu prelekcji dzieci zadawały pytania oraz rozwiązywały wspólnie krzyżówkę, która utrwaliła zdobyte informacje. To było bardzo pouczające i interesujące spotkanie.