PROJEKT SLEEVEFACE

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w czytelniczo-artystyczny projekt „Sleeveface - zaprezentuj książkę, czyli fotograficzne wizje czytelników”. Ich zadaniem było wybranie książki, a następnie sfotografowanie jej z wykorzystaniem realistycznej scenografii i rekwizytów, które musiały współgrać z ilustracją zamieszczoną na okładce.

Projekt był niewątpliwie okazją do odwiedzin w bibliotece szkolnej, Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Dębicy, a także poszukiwań w sklepie. To skłoniło młodzież do obcowania z książką i zainteresowania się nie tylko szatą graficzną, ale także problematyką, którą porusza. Podczas tworzenia projektu mogli przekonać się o atrakcyjności poznawania świata poprzez kontakt z książką, który inspiruje do czytania.

W ramach realizacji tego zadania powstały bardzo ciekawe kompozycje fotograficzne. Poniżej zapraszamy do obejrzenia wybranych prac. A może Ty masz jakiś pomysł na własny sleeveface? – czekamy na propozycje.