"Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”. Moduł III „Na ratunek” – projekt klasy 2a

Uczniowie klasy II a meldują zakończenie  Modułu III „ Na Ratunek”. Wybraną przez dzieci lekturą był ”Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke.

Wspólnie przeczytaliśmy książkę. Następnie  w ramach projektu uzupełniliśmy Lekturniki. Aby utrwalić treść lektury rozwiązaliśmy wiele ćwiczeń interaktywnych i  kart pracy, a także zrobiliśmy Lapbooki.  Kolejnym naszym zadaniem było wykonanie „Lekturki na wieszaku”, uczniowie przedstawili i umieścili na wieszakach różne przedmioty, atrybuty, które kojarzyły im się z lektura, a niektóre z nich przedstawiły swoje ulubione fragmenty książki. Poznaliśmy bliżej zawód prywatnego detektywa. Następnie dzieci zainspirowane pracą detektywa, wykonywały odciski palców. Na zakończenie zrealizowaliśmy ostatnie zdanie w tym module,  na podstawie zdobytych informacji stworzyliśmy rysopis detektywa, wyposażyliśmy go w potrzebne atrybuty. Na zakończenie odwiedziliśmy Miasto Zawodów. Wszystkie zadania wzbudzały wśród uczniów wiele pozytywnych emocji, wiele wrażeń i mnóstwo radości.