Planowanie podróży do mniej znanych miast w Niemczech - projekt edukacyjny

Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie klasy ósmej przedstawiali projekty wycieczek do mniej znanych miast w Niemczech.

Ich praca polegała na przygotowaniu szczegółowego planu podróży, obejmującego wybór środków transportu, ich ceny, czasu trwania podróży, noclegu oraz atrakcji turystycznych prezentowanego miasta. Wspólnie oglądnęliśmy, czym zaskoczyć nas mogą Brema, Stuttgart, Frankfurt, Kolonia i Drezno. Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się, jak i czym najszybciej dotrzeć do tych miast, gdzie i za ile można przenocować i zjeść dobry obiad.
Dzięki realizacji tego projektu, ósmoklasiści nabyli nie tylko umiejętność właściwego planowania podróży oraz poznali zasady funkcjonowania komunikacji miejskiej w Niemczech, lecz także dowiedzieli się, co do zaoferowania turystom mają mniej znane miasta naszych zachodnich sąsiadów.