Świetlica w jesiennej odsłonie

Czerwone, złote, brązowe,
liście jak z bajki kolorowe,
płyną na wietrze jesiennym…
/Tadeusz Droń/

Wprawdzie jesień w tym roku jest kapryśna i nie zawsze rozpieszczała nas pogodą, jednak nie zabrakło ciepłych i słonecznych dni. Wtedy to nasze świetliczaki z ochotą wybiegały na szkolne podwórko i korzystały w pełni z uroków jesieni. Harcom na świeżym powietrzu nie było końca: gra w piłkę, zabawy zręcznościowe, integracyjne i te najbardziej ulubione zabawy z liśćmi. Można było na chwilę przysiąść z książką w ręku, porozmawiać z innymi dziećmi lub tak zwyczajnie pobawić się i pospacerować wokół szkoły. Wśród uczniów znaleźli się także pasjonaci przestrzennych budowli z patyków, kamieni i innych naturalnych materiałów. Podczas wspólnych zabaw szukaliśmy darów jesieni i poznawaliśmy przyszkolną roślinność. W chłodniejsze dni zaszywaliśmy się w murach naszej szkoły, aby się pobawić, zagrać z kolegami w planszówki lub ułożyć konstrukcje z klocków. Był to również dobry czas na wykonanie prac plastycznych, dekoracji, odrobienie zadań domowych, przeczytanie lektury, pogadanki, czy obejrzenie filmów.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak miło spędzamy czas w naszej szkolnej świetlicy, to zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji.