Projekt „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”

Klasy edukacji wczesnoszkolnej przystąpiły do udziału w projekcie Kina  „Śnieżka” pod nazwą Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Jest to największy w Polsce program edukacji filmowej. Uczniom, w czasie jego trwania, zostaną zaprezentowane wartościowe filmy, uzupełnione prelekcją, omówieniem i propozycją warsztatów plastycznych, kartą pracy, scenariuszem lekcji oraz analizą psychologiczną.

Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej oraz należą do Koalicji dla Edukacji Filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem ma organizacja Europa Cinemas.

Każdą projekcję poprzedza multimedialna prelekcja, a po seansie zaplanowane są interesujące zajęcia w oparciu o scenariusze i materiały dydaktyczne NHEF. Należy podkreślić, że projekt będzie niecodzienną okazją do przeżycia i obejrzenia wyjątkowych, niekomercyjnych produkcji docenionych na festiwalach filmowych. Klasom 1-3 podczas podróży filmowej będą towarzyszyć takie wartości, jak: przyjaźń, odwaga, wyobraźnia, emocje, film, świat, rodzina.

Projekt będzie realizowany od października do kwietnia, a oto jego harmonogram:

11.10.2022 - Jakub, Mimmi i gadające psy

15.11.2022 - Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię (Wyspa niedźwiedzi)

13.12.2022 - Szybcy i śnieżni

10.01.2023 - Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

14.02.2023 - Nawet myszy idą do nieba

14.03.2023 - Yakari i wielka podróż

18.04.2023 - Szkoła magicznych zwierząt

Poniżej nasza pocztówka fotograficzna po naszym pierwszym seansie filmowym Jakub, Mimmi i gadające psy.