Lekcja ratownictwa przedmedycznego w klasie 3b

W klasie 3b odbyła się niecodzienna lekcja ratownictwa przedmedycznego przeprowadzona przez nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa panią Iwonę Słowik. Celem zajęć było przygotowanie dzieci do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poszerzyć wiadomości na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Uczyli się,  jak należy sprawdzać u człowieka podstawowe funkcje życiowe - oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie karetka pogotowia.

Najciekawszym momentem były praktyczne ćwiczenia przeprowadzane na fantomach oraz pluszakach. Trzecioklasiści przekonali się, że misie mogą służyć nie tylko do zabawy, ale i do nauki, która w przyszłości może uratować komuś życie. Uświadomili sobie również, że kiedyś mogą stanowić bardzo ważne ogniwo w akcji ratunkowej. Takie warsztaty pomagają dzieciom oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijają od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.

Bardzo dziękujemy pani Iwonie za przeprowadzenie interesujących zajęć.