8 listopada - Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Celem tego święta jest promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.

Klasy 1- 3 wraz z wychowawcami aktywnie włączyły się w obchody tego święta i tym razem postanowiły przygotować zdrowe i apetyczne koktajle, soki oraz sałatki. Kulinarne zajęcia  wprowadzają “modę” na zdrowe żywienie, a tym samym wzrost świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania i zwrócenia uwagi na to co spożywamy. W trakcie przygotowywania zdrowych posiłków nie zabrakło pytań jak wyglądają nasze posiłki, czy codziennie jemy śniadanie, czy w naszej diecie nie brakuje tak ważnych składników jak ryby, owoce, warzywa oraz ile jemy słodyczy?

Wszystkie dzieci już wiedzą, że zdrowa dieta jest podstawą do dobrej kondycji i zdrowia.