W krainie baśni – czytamy i polecamy

Czytanie baśni przede wszystkim pobudza dziecięcą wyobraźnię, a baśniowe opowieści często mają moralizatorski charakter i mogą stać się wspaniałą lekcją promującą określone wartości i wzorce osobowe. Trudno nawet sobie wyobrazić dzieciństwo bez baśni.

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów korzystających ze świetlicy do wzięcia udziału w zajęciach bibliotecznych poświęconych baśniom, których celem było przypomnienie nazwisk znanych bajkopisarzy, utrwalanie przyswojonych wiadomości o baśniach oraz popularyzowanie czytelnictwa baśni i bajek. Dzieci z tej okazji przebrały się za bohaterów baśni i zwiedziły bibliotekę. Spotkanie potwierdziło, że baśnie to wciąż żywy i lubiany gatunek literatury dziecięcej. Świetliczaki potwierdziły, że znają i czytają baśnie, a przy okazji wszyscy włączyli się w akcję promocji baśni z bogatego księgozbioru biblioteki szkolnej.

Jeśli jesteście ciekawi, jakie książki polecają nasi najmłodsi czytelnicy i za kogo się przebrali, to zapraszamy do galerii zdjęć poniżej.