BAŚNIOWA ŚWIETLICA

Tematyka zajęć świetlicowych, w ubiegłym tygodniu, skupiła się wokół zagadnień związanych z baśniami różnych narodów, a jej celem było rozbudzanie zamiłowania do obcowania z książką oraz rozwijania zainteresowania kulturą innych narodów.

Świetliczaki zaangażowały się w wykonanie barwnych prac plastycznych, dekorację sali, sprawdziły swoją baśniową wiedzę w różnorodnych quizach, m.in. z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, a także wzięły udział w specjalnych zajęciach bibliotecznych. Dzieci z chęcią sięgnęły po baśniowe lektury, a w wolnej chwili wspólnie oglądały ulubione bajki. Jednak najbardziej wyczekiwanym i atrakcyjnym momentem była parada baśniowych bohaterów. Baśniowa atmosfera, humor i doskonała zabawa udzieliły się wszystkim uczniom. W szkolnej świetlicy pojawiły się piękne księżniczki i królewny. Oczywiście nie mogło zabraknąć Śpiącej Królewny, Czerwonego Kapturka, Syrenki, Kopciuszka, Czarownicy czy Roszpunki. Pojawili się także bohaterowie z polskich legend. A najmłodsi panowie z ochotą nałożyli rycerskie zbroje i królewskie szaty.

Zapraszamy do obejrzenia baśniowej fotorelacji.