Noworoczne spotkanie w bibliotece

Z pierwszym dzwonkiem w 2023 roku klasa 2b pojawiła się w bibliotece. Nasze noworoczne spotkanie rozpoczęliśmy od życzeń i krótkich wspomnień z zimowej przerwy świątecznej.

Po sympatycznej rozmowie przystąpiliśmy do zajęć związanych z kalendarzem i odmierzaniem czasu. Obejrzeliśmy ciekawe książki związane z astronomią, historią kalendarza, a także wynalazkami, które poprzedziły współczesne zegary. Zastanawialiśmy co wpływa na zmiany pór roku, dlaczego mamy dzień i noc, ile trwa rok oraz po co wymyślono zegar i kalendarz? Znaleźliśmy także chwilę na poranną gimnastykę i pobawiliśmy się w ruch planet wokół Słońca. Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie również postać Mikołaja Kopernika, który został patronem roku oraz poznaliśmy wiele popularnonaukowych książek z księgozbioru podręcznego naszej szkolnej biblioteki.