Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji "Wyślij pączka do Afryki"

Dnia 16 lutego 2023 r. nasza społeczność szkolna celebrowała w wyjątkowy sposób tradycję Tłustego Czwartku. W tym dniu nie zabrakło pączków i innych słodkości, ale co najważniejsze kolejny raz przyłączyliśmy się do akcji "Wyślij pączka do Afryki" zainicjowanej przez Misjonarzy Kapucynów.

Już od wczesnego ranka uczennice klasy 7a czuwały nad przygotowaniem stoiska, które dzięki rodzicom naszych uczniów bardzo szybko zapełniło się domowymi pączkami, oponkami i faworkami. Kolejne godziny upływały nam na zakupie słodkości i ich degustacji oraz poznaniu szczytnego celu, na który został przeznaczony cały dochód za sprzedaży dostarczonych wypieków.

Dowiedzieliśmy się, że dzięki tej akcji  podarowaliśmy afrykańskim dzieciom ciepły posiłek i zapewniliśmy im dostęp do edukacji. Zebrane pieniądze przyczynią się też do tego, że będą one pić czystą wodę z nowych studni.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Rodzinom naszych uczniów za ofiarowany czas na przygotowanie i przywiezienie do szkoły wszelkich slodkości.