DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Dnia 21 marca 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa.

Wybór daty nie jest przypadkowy. Nawiązuje do trzeciego dodatkowego chromosomu lub jego fragmentu w 21. parze chromosomów. Chromosom przypomina kształtem skarpetkę, dlatego stała się ona symbolem Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa zakłada się w tym dniu kolorowe skarpetki, zwłaszcza zabawne i nie do pary. Akcja  ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tej wady genetycznej oraz wyrażenia tolerancji, szacunku i zrozumienia wobec osób z tą niepełnosprawnością. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się do akcji, co widać na fotorelacji poniżej.