Świetliczaki oczekują na wiosnę

A wiosna przyszła pieszo -
Już kwiaty z nią się śpieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią: „Witaj wiosno!”
/Jan Brzechwa/

Wszyscy jesteśmy stęsknieni wiosennego słońca, dlatego próbujemy wprowadzić wiosenną atmosferę w naszej świetlicy. Cieplejsze dni zachęciły nas do pierwszych wiosennych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Wiosenny klimat wprowadziły również wiersze o wiosennej tematyce, a chętni uczniowie wzięli udział w konkursie pięknego czytania. Oprócz tego wykonywaliśmy techniką dowolną portret Pani Wiosny. Czas wolny wypełniły nam różne gry, zagadki i zabawy takie jak Kwiaty budzą się do życia, Wędkowanie, Wiosna budzi kwiaty, Wiosna kojarzy mi się…, czy Zaczarowany kapelusz Pani Wiosny. Dokonaliśmy także wyboru najciekawszego przebrania wiosennego i zaprezentowaliśmy inscenizację wiersza Przyjście wiosny Jana Brzechwy.