ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW

15 marca odwiedzili nas zerówkowicze z dwóch pobliskich przedszkoli: PM nr 7 i PM nr 9. Społeczność naszej szkoły przywitała ich bardzo serdecznie.

Dzieci miały okazję wziąć udział w lekcjach otwartych  oraz obejrzeć występy klas pierwszych. Przedszkolaki zasiadły w szkolnych ławkach i zobaczyły, jak wyglądają zajęcia w szkole. Wykonywali ćwiczenia, czytali, zgłaszali się do odpowiedzi i przekonali się, jakie zastosowanie ma tablica multimedialna. Nasi mali goście poznali również zakamarki szkoły, zasady w niej panujące oraz pracujące tu osoby. Dzieci zadawały dużo pytań, a nasi uczniowie starali się na wszystkie udzielić odpowiedzi. Dla przedszkolaków była to bardzo emocjonująca wizyta, ale dzięki niej będą mogli łatwiej odnaleźć się za kilka miesięcy w szkolnej rzeczywistości. Również nasi uczniowie byli podekscytowani - poczuli się odpowiedzialni za młodsze koleżanki i młodszych kolegów oraz chcieli, jak najlepiej zaprezentować się przed nimi.