Świetliczaki dbają o środowisko

W dniach 17-21 kwietnia w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Tydzień Ziemi, który miał na celu zwrócenie uwagi na istotne problemy nurtujące naszą planetę, która daje nam powietrze, pożywienie i wodę.

Podczas zajęć świetlicowych wypowiadaliśmy się na temat szacunku do naszej planety, zastanawialiśmy się jak możemy zadbać o Ziemię oraz przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci i odpadów, które potem utrwalaliśmy w testach na Wordwallu. Padły także pytania kim są ekolodzy i jakie cele sobie stawiają oraz czy zachowujemy się ekologicznie na co dzień? Nie mogło oczywiście zabraknąć rozmowy o miejscu Ziemi w Układzie Słonecznym. Wykonaliśmy szereg prac plastycznych tematycznie związanych z ochroną naszego środowiska naturalnego. Nasze zdolności plastyczne ćwiczyliśmy także na tablicy multimedialnej. W wolnych chwilach bawiliśmy się, ćwiczyliśmy sprawność fizyczną i umysłową podczas rozgrywek szachowych oraz gier planszowych.