Świetliczaki przygotowują się do świąt majowych

Konstytucja trudne słowo
Lecz z łatwością wytłumaczę
Prawa, wolność, obowiązki
To oznacza – nie inaczej
/Agata Dziechciarczyk/

W ostatnim tygodniu kwietnia w świetlicy szkolnej dominował kolor biało-czerwony. Rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie i symbolach narodowych. Dzieci wykonały prace plastyczne nawiązujące do zbliżających się świąt majowych. Wysłuchaliśmy mini koncertu Szymona z klasy 3a oraz żywo dyskutowaliśmy na temat uroczystej akademii, w której brały udział także świetliczaki. Każde z tych zajęć miały na celu uwrażliwienie dzieci na wartości związane z naszą Ojczyzną – Polską. Wszystkie prace plastyczne posłużyły do wykonania gazetek okolicznościowych o tematyce patriotycznej umieszczonych w sali świetlicy i w galerii prac uczniów na korytarzu szkolnym.
Dodatkową radość przed długim weekendem sprawiła nam pogoda – w końcu mogliśmy wybiec na szkolne podwórko i beztrosko pobawić się na świeżym powietrzu.