Teatralna interpretacja klasyki literatury dziecięcej

Klasy edukacji wczesnoszkolnej po raz kolejny wybrały się na spektakl do DK „Mors”. Tym razem była to adaptacja oparta na jednej z najciekawszych książek z dzieciństwa - "Plastusiowym pamiętniku"  autorstwa Marii Kownackiej.

Sztuka w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia uwzględniła treści edukacyjne mówiące o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. W szczególny sposób poruszyła również wyobraźnię małych widzów, którzy  przenieśli się w magiczny świat małego ludzika z plasteliny. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili przygody Plastusia i jego przyjaciół. Wszystkich bawiły zabawne dialogi bohaterów, a rytmiczne piosenki porywały do tańca. Dodatkowym atutem przedstawienia była piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorska.